İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

30 Yaş

Bugün 15 Ocak 2023 otuz yaşıma geldim.

Bu yaşa gelirken hiç kolay gelmedim…neler yaşadım, neler deneyimledim… bazı insanlar geriye dönüp çocuk olmak isterler, tekrar geri dönsem o yıllara derler. Ben onu demem mesela… kolay mı çocuk olmak? Kolay mı geldik bu yaşa.. Ben halimden memnunum… Şu an hayatımın en güçlü olduğu dönemdeyim belki de.. Maddi olmasa da fiziksel ve mental olarak en güçlü olduğum, kendimi tanıdığım, kendimi keşfettiğim ve kendimi keşfettikçe hayattan keyif aldığım dönemlerdeyim… yalnızım, yalnız, kendi başına yaşayan bir adamım. Bundan da memnunum. Hiç kimsenin sorumluluğunu almak istemiyorum kendi hayatımı özgürce yaşamak istiyorum.. Geçmiş yaşamıma baktığımda enteresan mücadelelerle dolu olaylar yaşadığım bir hayatım oldu ve hâlâ mücadeleye devam ediyorum… etmeye de devam edeceğim… yaşamak mücadele etmek demek.. .ve hayat mücadele edip başardıkça güzel…

Şu an işsizim, evdeyim… İlk defa bir doğum günüme işsiz giriyorum. İşsizliğimin dokuzuncu günündeyim.. Son üç yıldır doğum günlerimi yalnız kutluyorum. Açıkçası pekte rahatsız değilim bu durumdan.. Ben insanlarla bir arada olmayı çok sevmiyorum..

Son 15 yıl da çok şey denedim, çok farklı işlere girdim çıktım. Aslında ben kendimi bildim bileli çalışıyorum ya neyse… Her yaşadığım olaydan her işten bir tecrübe kazandım. Geriye dönüp baktığımda sistemin ve çevremin bana dayattığı bir hayatı hiçbir zaman kabul etmedim hep daha farklı şeyler aradım hep yeni işler peşinde koştum. Başaramadım geri döndüm ama pes etmedim.. yine bir şeyler deniyorum bakalım önümde adam akıllı yaşayacağım belki otuz yıl kaldı. Onu nasıl değerlendireceğim göreceğiz..

Beni 18 yaşlarımdan beri iyi tanıyan yakın arkadaşım bugün telefonda konuşurken dedi k; “senin hikâyelerden ne film konuları çıkar” dedi.. Hakikaten öyle, neler çıkar neler…

Geçenlerde bir arkadaş bana dm’den mesaj atmıştı. Aslında biz şu anda on yaşındayız yirmi yaş öncesini sayma gerçek hayat ile tanışmak yirmiden sonra başlıyor diyordu. Şimdi geriye dönüp baktığımda haklı gibi. Yirmi yaşımdaki beni düşünüyorum. Çok saftım. On yılda çok şey kazandım. Bu on yıldaki kazandığım deneyimleri otuz ve kırk yaşlarım arasında iyi değerlendirmeliyim asıl büyüme şimdi başlıyor… özellikle şu son iki yılda yaşayıp deneyimlediğim şeyler inanılmaz… artık yaşadığım olayları elimden geldiğince not almaya çalışıyorum. Evde kendime bir defter tuttum ona yazmaya başladım.. Yıllar sonra paylaşırım belki..

2022 yılı, 29 yaşım hayatımda birçok olay yaşadığım birçok yeni insan tanıdığım zor bir yıl oldu. Zor ama benim için güzeldi.

Neyse fazla uzatmayayım. Geçen yıl; Bugün 29 oldum diye yazmış olduğum şeyler hâlen geçerli. Aynı fikirdeyim.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!