İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşsizlik Rutinleri 1

Dün işimden istifa ettim.

Bugün işsizliğimin birinci günü. 7 Ocak 2023.

Epey süredir aklımda bazı düşünceler demleniyordu ve dün artık nihai karara vardım.

Öncelikle o düşüncelerimden bazılarını sizlerle paylaşmak ve tarihe not bırakmak için burada eklemek istiyorum.

Hayatım bu şekilde ev, iş, spor, borsa eğitim çalışmaları arasında telaş ile geçiyordu.

Bazı güzel olumlu olaylar da olmuyor değildi..

Peşpeşe hissedilen güzel hisler..

2023 yılına evde tek başıma kafa dinleyerek girdim. Çok güzeldi..

Üç Tuborg’dan sonra kafam iyi olunca ben:

Yeni yılın ilk günü pazar sabahı:

5 Ocak akşamı karara bağlandığım saatler:

6 Ocak günü:

Akşam ki kafamda kurduğum düşünceler ile işe gittim. Artık bir karar vermem gerekiyordu. Kendi kendime son üç aydır iş yerinde yaşadığım hissiyatı düşündüm. Son derece stres yaşıyordum özellikle son bir buçuk ayda. Patron normal hayatta iyi , ama iş yaşamındaki çalışma tarzını beğenmedim. İki defa ciddi şekilde iki ay ara ile karşıma alıp konuşmuştum. Böyle olursa çeker giderim diye. Ama baktım ki düzeleceği yok. Üçüncü de konuşacak bir şey kalmadı. Direkt sabah 09:26’da whatsaptan mesaj attım “x Abi İşten ayrılmak istiyorum. Müsait olduğunda konuşalım.”

Akşama kadar patron benimle konuşmadı. Ben de iş çıkışı gittim ofise oturdum ve herkesin gitmesini bekledim. Şirkette kimse kalmadı. Sonra ofiste ikimiz kaldık başbaşa. “Ee anlat bakalım Gariban dedi..”

Abi dedim seni severim ama iş yaşamındaki olaylar beni rahatsız ediyor böyle olmayacak en iyisi iyi şekilde ben ayrılayım aramız bozulmasın dedim. O da biraz, planladığımız strateji tutmadı vesaire gibi şeyler söyledikten sonra ben de hayatımdaki gelişmeleri ve projelerimi anlattım. Merakla dinledi beni ve tebrik etti. Bir saat kadar muhabbet ettikten sonra şirketi beraber kapattık Metrobüse kadar beraber yürüdük orada tokalaştık teşekkür ettik arada uğra sohbet edelim dedi. Tamam uğrarım, yardımcı olacağım bir şey olursa ararsın dedim ve ayrıldık dolmuşa doğru yürüdüm…

Evet 7 Ocak sabahı işsizliğin ilk sabahı. Aslında bugün Cumartesi tam olarak farkına varamıyorum ama değişik bir his. İşsiz olduğumu düşünüyorum 🙂

Sabah yine her hafta sonu programımda olduğu gibi erkenden kalkıp belediye parkında son derece verimli antrenmanımı yaptım.

Sonra saat 09:30 gibi benim kankamın çalıştığı kuyumcu dükkanına uğradım biraz hoşbeş sohbetten sonra kahvaltıya kal dediler ama, hem antrenman dönüşü terliyim hemde evde yapılacak çok işim var diye fazla kalamayıp eve girdim.

İlk işim evde evin işlerini halletmek oldu. Sonra pc’de halletmem gereken işler vardı. Oturdum çalışmalarıma ağırlık verdim. Sonra kahvaltı yaptım. Bir de kredi kartı ekstresi gelmiş kredi kartım -102 TL’ye düşmüş. Yani limit bitmiş bir de eksiye düşmüş 🙂

Birazcık insan acaba sorguluyor iyi mi yaptım falan diye.. ama devam et sen işini bilirsin diyorum. Sonra öğlen 14:00 gibi uyumuşum. Bir kalktım saat 17:00 olmuş bir kahve demledim ve pc başına geçtim yeniden çalışmalara başladım.

Bugün yani pek anlatılacak bir şey yok. Genel olarak pc’de çalışıyorum kendi işlerim ile alakalı. İleride bakalım nasıl olacak? Göreceğiz..

2 Yorum

  1. Yakup Yakup 8 Ocak 2023

    Hâyr olsun gariban kardeşim herşey gönlünce olsun başarılar dilerim

  2. Yunus Günay Yunus Günay 8 Ocak 2023

    Gariban yeni kararın hayırlı olsun umarım her şey istediğin gibi olur. Üretkenliğinin devam etmesini diliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!