İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yeni İş Yerindeki Son Durum

Yeni işimde bir ayı doldurdum, şimdilik memnunum.

İş değiştirmeden önce gidersen başka yerde paranı vermezler vesaire gibi korkutmaya çalışırlar. Bunu istisnasız her ayrıldığım iş yeri demiştir. Bende istisnasız gülerek bırakmışımdır.. Yeni işe başlarken tek düşüncem; usta başı ve patron hoş görülü olsa keşke diye düşünürdüm. Eski iş yerimden farkı yok hatta daha iyi gibiler şimdilik. Para konusu ise parayı haftalık vesaire veriyorlar söz verdikleri günleri aksatmıyorlar eski çalışanlardan da herhangi olumsuz bir şey duymadım. Eski ortağın dükkanı basması dışında olumsuz huzursuz bir durum yok.

Ortama da alıştım. Huzur içinde çalışıyorum. Ben ilk zamanlar hızlı bile çalışmışım adamlar yavaş ol biraz dediler şimdi onlara göre ayak uyduruyorum. Kendimi de fazla yormuyorum. Eski işimde enayi gibi hissediyordum kendimi, aynı işi yapıyorum burada da şimdi 1400 lira fazla alıyorum. Eski dükkanda fazla mesai saati 28 liraya çalışırken şimdi burada 44 liraya çalışıyorum. İşe girerken haziran sonunda maaş da güncelleme yaparız yine demişti patron, bakalım sözünde duracak mı?


Şimdilik iyi gidiyor bakalım aksilik olmazsa. Yaşayıp göreceğiz.
İş değişikliğinden korkmamak lazım. Çalışan adam her yerde iş bulur.

Bu arada geçende unuttum. Pazartesi, 2016 yılında ayrıldığım daha doğrusu kendimi kovdurtup tazminat aldığım eski müdürüm şimdiki iş yerime geliyor arada iş icabı. Yanıma uğruyor Bırak burayı sen benim oraya gel deyip duruyor. Bakarız abi şimdilik idare ediyoruz sağ ol diyorum. Orası da alternatif olarak dursun.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!