İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Portföy Çeşitliliği Konusundaki Fikirler

Finansal okur yazarlık seviyesi ile portföy çeşitliliği arasında doğrusal bir ilişki varmış. (@mahmutciftci49)Mahmut Hocamdan öğrendim.

Finansal konulardaki bilgi seviyesi arttığında bireylerin portföylerindeki çeşitliliğinde arttığı görülüyormuş. Benim kendi öznel düşüncemde de çeşitlendirme vardı. Zaten 17 ay önce yatırım kararı alıp çeşitlendirme yapmaya başladığımda. Gerektiği kadar çeşitlendirme yapmıştım. Ancak benim düşüncemi destekleyecek bilimsel çalışmalar ve benim ile aynı fikirde ve görüşte olan saygı duyduğum bilim insanı bulamamıştım.

İlk başta (@ProfDemirtas) Hocamdan okumuştum portföy çeşitliliği konusunu bir twitinde denk gelmiştim. O bana sağlam bir destek olmuştu. Daha sonra çok değerli (@degeryatirim) Serkan Ünal Hocamın portföy çeşitliliği konusundaki detaylı bilimsel çalışma videosunu izleyip, hatta kaleme bile almıştım. Bloğumda mevcut, Serkan Hocamın videosunu izlediğimde gerçekten çok sevinmiştim. Fikirlerimi destekleyen akademik, bilimsel bir çalışma idi çünkü.

Mahmut Hocamı da bir buçuk yıldır severek takip ediyordum ama portföy çeşitliliği Hakkındaki düşüncesini ve yatırım tarzını bilmiyordum. İki gündür gözden kaçırdığım geçmiş videolarını iş yerinde dinlerken aynı fikirde olduğumuzu duyunca inanılmaz sevindim. Ve fikirlerine değer verdiğim çok sevip saydığım bilimsel çalışmalar ile uğraşan üç değerli ismin de

@ProfDemirtas,

@degeryatirim,

@mahmutciftci49

Aynı görüşte olduğunu bilmek beni ayrıca mutlu etti. Aklın yolu bir sonuçta. Bende hocalarım gibi bilimin yolunda ilerleyip kendimi geliştirmeye çalışacağım. İyi ki varsınız hocalarım. En içten Saygılarımla.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!