İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diplomasız Gariban

Ben kendi adıma şimdilik üniversiteyi falan zaman kaybı görüyorum. İleride boş vaktim olursa bitiririm. Diplomasız da hayal ettiğim şeyleri başarabilirim.

Bende isterdim, kendimi okula gitmek için finanse edecek gelirim olsun, ders çalışalım vesaire.. Ama mümkün görünmüyor.

Ya gereksiz derslere yıllarımı harcayacağım. Ya da işime yarayacak bilgileri hemen öğrenip işe koyulacağım. Ben ikincisini tercih etmeyi düşünüyorum.

Yanlış anlaşılmasın twitim. Ben üniversiteye karşı değilim. Hatta hayatım boyunca hep büyük bir eksiklik oldu benim için. Ancak imkanlar el vermedi. Şu an ki mevcut şartlarım dahilinde kendi adıma zaman kaybı görüyorum. İleride finansal özgürlüğümü sağladığımda bende sırf kendimi geliştirmek, kendime bir şeyler katmak için bitirmek istiyorum elbette. Keyfimden demiyorum yani. Günde on iki saat imalat sanayide çalışıyorum. Günde beş altı saat uyuyorum. iki üç saatte yemek ve böyle twitter da muhabbet, geri kalan üç saati de kendimi yatırımcılık anlamında geliştirmeye ve kendime iş kolları yaratmaya harcıyorum. Eğer o kalan kendimi geliştirmek için ayırdığım üç saatimi de işime yaramayacak derslere ayırırsam benim için büyük zaman kaybı olacak. Üniversite okuma imkanı olan varsa okusun tabi. Ben okuyamadım ne yapayım? İleride okurum, ileri bir tarihe erteledim sadece. Şu an için zaman kaybı. Okuduğunu anlayamayan okumuş arkadaşlar için açıklama yapma gereği duydum. İkinci twitim de anlatmıştım aslında.

Çok değerli Serkan Hocamın hakkımdaki yorumu çok değerli, hatıra olarak kalması için ekledim 🙂

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!