İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konfor Alanı

İnsan konfor alanında kalınca hiç bir şey öğrenemiyor. Konfor alanı insanı çürütüyor..

Ben makine de ustayım normalde ama şöyle düşünün; bir aracınız var kullanmayı biliyorsunuz ama bozulduğunda tamirciye gidiyorsunuz teknik arızalar için. Makine ustalığı da benim öyleydi.

Bunun sebebi de konfor alanından kaynaklı. Benim öz ağabeyim mekanik, teknik arıza konularında uzman olduğu için bende bu işlere hiç kafa yormazdım.

Ve dolayısıyla bozulunca bilen birini çağırırdım. Yeni işe girince burada ustaya, patrona ben anlamıyorum bu mekanik arızalardan demedim. Ve kendimi zorladım beyni düşünmeye sevk ettim çaresiz kalınca yapmakta isteyince her arızayı çözer hale geldim..

İlk bir kaç arızayı usta başı ile beraber çözdük. Sonra geçenlerde itiraf ettim dedim. Ben normalde bu işlerden anlamam şimdi senle beraber yapıyoruz.

Haklısın zorda kalmayınca insan öğrenemiyor dedi.

Ama isteyince oluyormuş. Bende kendimi beceriksiz zannederdim hep, meğerse kafa yormuyor muşum.

2 Yorum

 1. İşsiz Gariban İşsiz Gariban 28 Temmuz 2022

  Yazıların terapi gibi geliyor bana, okudukça okuyası geliyor insanın, ortak yaşanmamış sorunları, özenle seçilmiş sade bir anlatım ile anlatman çok hoş.

  En kısa zamanda iş bulmam lazım, kafam karışık, birisine birşey demeye birşey istemeye çekinir oldum, konfor alanımdan bir an önce kurtulmak istiyorum. Yapacak çok iş var, nerden başlasam nasıl yapsam, aklımda hep bu sorular. Sadece yazarak kendimi rahatlatmak istedim,
  Hocanın dediği gibi, “Eşekden düşenin halini eşekden düşen anlar”

  • Gariban Yatırımcı Gariban Yatırımcı Yazar | 28 Temmuz 2022

   Çok teşekkür ederim sağ olun. Umarım güzel ve sevdiğiniz bir iş bulursunuz. Aramaya devam edin 🙏🙏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!