İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kendin İçin Çalışma Fikri

Bugün epey düşündüm…

Otuz yaşıma girmeme şurada altı ay kaldı. Ve kendimi bildim bileli hiç barınma sorununu yani, ev kredisi olsun, ev kirası olsun düşünmeden keyfimce bir iş yapma şansım olmadı.

Spor hayalim vardı üç yıl evvel. Ev kredisine girince vazgeçmek zorunda kalmıştım.

Bugün de karavan işini düşünürken, ciddi ciddi yalnız kalacağım için barınma sorununu çözebilirim. Yani en kötü karavanı bir yere çeksem kimseye borcum kiram olmadan yaşayabilirim.

Ve bu sırada kendi hayalini kurduğum sevdiğim işleri zorlama, deneme şansı yakalayabilirim.

Yani ay sonu ödeme yapma sorumluluğu olmadan. Barınma sorununu çözmek bile finansal özgür hissetmenin büyük bir kısmını sağlayabilir.

Karnını bir şekilde doyurursun geçinirsin hayal ettiğin işi tutturana kadar.

Ama ev kredisi veya borcu öyle değildi kimse idare etmez seni.

Bugün de işte bunu düşündüm, eğer karavan alabilirsem borçları da sıfırlarsam.

Ablamın yaşadığı bir kasaba gibi bir yer var İstanbul’dan uzak.

Orada bir spor salonuna yeğenimi götürmüştüm bir buçuk yıl evvel, hocasına bakayım nasıl iyi mi diye görmek için gitmiştim. Hoca ile tanıştık kendimden ve maçlarımdan falan bahsetmiştim hoca da beni test etmişti dövüştüğüm maç yaptığım kişileri duyunca ooo salonumuza kim gelmiş ya falan diye bayağı saygı sevgi göstermiş ilgilenmişti ve beni test edip eldivenleri de giyip biraz teknik gösterince; “Ya sen buraya gelsen seninle ne işler yaparız ortak çalışırız ders verirsin falan” gibi öyle tanıştık bir dostluk olmuştu.

Ve daha sonra ben her gittiğimde uğrar olmuştum. İki ayda bir gider antrenman atardım öğrencilerini döver dönerdim İstanbul’a, hoca da her gittiğimde keşke burada olsan falan derdi.

Sana ders açalım vesaire. Belki bir gün olur diyordum. Ama bunu engelleyen İstanbul’daki ev kredim ve düzenli bir iş olması gerektiği için böyle girişimde bulunamıyordum.

Bugün de bu karavan meselesini düşününce. İçimden bir ses diyor git o tarafa sessiz sakin çek bir yere karavanı gündüz otur ders çalış kitap oku, online İnternetten iş yapmaya çalış.

Diğer vakitlerde git part time ders ver oradan bir gelir sağla ve boş durma kendini geliştir zamanı verimli kullan.

Başkası için çalışacağına kendin için çalış. Yaş otuza geldi kendimi bildim bileli başkaları için çalışıyorum. Bundan sonra da kendin için çalış diyor içimden bir ses. İlk zamanlar sıkıntı çekersin belki ama sonra açılır işler.

Bilmiyorum öyle geçiyor işte kafamın içinden. Yazılı olarak düşünüyorum…

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!