İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Çalışmak şansı ve yeteneği yener..

Bir şeyi gerçekten severek istiyorsak ve aşk ile çalışırsak başarılmayacak hiç bir şey yok.

Müsabık Sporcu olduğum dönemde, daha önce hikayelerimde anlatmıştım tekrar o konulara girmeyeceğim ama Ringe çıktığım da rakibi gördüğüm de dış görünüş falan ilk başta tırsardım

Ben nasıl döveceğim bunu falan gibi hatta hocalarım bu senden tecrübeli dikkat et dediğinde de bile, o dönem çok sıkı çalıştığım için antrenmanlara rakiplerimi rahatlıkla yenerdim ben bile kendime şaşırırdım nasıl yendiğimi ama bakardım rakipler fazla çalışmamış.

Bana göre hemen yoruluyor veyahut teknikleri çok zayıf kalıyordu. O durumda ben çok avantajlı oluyordum çalıştığım için kondisyonum yüksek tekniklerim ve blok çıkışlarım gelişmişti.

Yani düşünüyorum da çalıştığım gerçekten tam motivasyon ile çalıştığım maçları hep kazanmışım. Çalışmadığım motivasyonumun düşük olduğu maçlarda hep dayak yemişim rakipler zıplatmış beni ringde 🙂

Yani hiç bir şey şans veya yetenek değil çok çalışmak yeteneği şansı yener Kazanma Olasılıklarını çalışma ile arttırabiliriz.

Diğer spor faaliyetlerinde de vücut geliştirme, fitness falan onlar da da kendi çapımda çok çalışarak başarılı olmuştum Çünkü severek yapıyordum odaklanıp çalışıyordum aynı kendimi analiz eğitim çalışmalarına verdiğim gibi bunu aynı şekilde borsada yatırım yapmaya da uyarlayabiliriz yani şöyle ki,

Hisse seçimi portföy oluşturmada şans eseri seçilmiş hisseler değilde araştırılmış emek verilmiş karlı şirketler bulunmuş bir portföy oluşturursak ileri de ki olası kazançlarımızı şansa bırakmamış oluruz kazanma olasılıklarımız artar.

Ben aynı şekilde çalışıyorum halen, spor zamanında ki o tam motive olduğum günlerde ki gibi analizlerime çalışıyorum kendimi geliştirmeye uğraşıyorum ilerde bunların meyvesi gelecektir..

Önemli olan odaklanmak çalışmak. Hangi işi yapıyorsak yapalım yapmış olmak için yapmayalım en iyisini yapmak için odaklanıp öyle çalışalım ben bu kafadayım. Ya hep ya hiç. Yapmış olmak için yapamam kendimi vermem lazım yaptığım işe.

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!