İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vasat..

Vasat insanlardan nasihat dinlemeyeceksin.

Adam gelmiş 52 yaşına bir baltaya sap olamamış ölene kadar çalışmak zorunda akşama kadar ağzında anlamını bilmediği şeyleri tekrarlayıp duruyor bana akıl veriyor fazla uğraşma napacaksın parayı yat uyu sabahları diyor

Olur yatarım…

Hayır işi de sevmiyor her gün söverek işe geliyor bana akıl veriyor ulan sen kendi hayatına bak yaşına başına bakmadan açacağım ağzımı da neyse..

Çoluk çocuk da yapmayacağım diyorsun zaten ne yapacaksın o kadar parayı diyor.

Çocuk için mi kazanacağız parayı?

Vizyon bu kadar sadece ye! iç! yat! üre! ve ağzında anlamını bilmediğin şeyleri tekrarla akşama kadar.

Tam “sığır yaşamı” ahır da ki sığırlar, öküzler de gündüz tarla da çalışıyor sevmediği işte. ben tarlada öküzlerin çalışmayı sevdiklerini düşünmüyorum akşam da ahırlarında yatıyorlar çiftleşiyorlar sonra gündüz tekrar devam otunu yiyor suyunu içiyor aynı döngüyü tekrarlıyor..

Bizim ne farkımız var insan olarak?

Biz de sevmediğimiz işlerde çalışıyoruz gündüz 14 saatim işte ve yolda geçiyor geriye kalıyor bana 10 saat onunla da ya uyursun ya da kendini geliştirir düşünür daha insancıl şeylerle uğraşırsın ilerde ölüp gidince bu dünyadan böyle biri geçti derler isim bırakırsın.

Ben bunun peşinde oldum hep diğer hedeflerim de işlerimde tam başaramadım ama bir gün başaracağım bir Gariban geçti buradan diyecekler..

İnsanın kendini geliştirmesi kadar güzel bir şey var mı ya .. Ben 5 ay öncesine kadar rasyoları aklımda tutamıyordum finansal tabloları yorumlayamıyordum son 3 4 ay da ki sıkı çalışmayla şimdi kendime daha güvenim var sabah istediğim şirketi açıp inceliyorum bu şekilde devam edersem iki sene sonra ben bu işlerin kurdu olurum.

Her öğrendiğim bilgi hayatımı ve vizyonumu değiştiriyor.

Bilgi güçtür.

Bilgi kazançtır.

Bilgi kandırılmamızın önündeki en büyük engeldir.

Durmak yok okumaya araştırmaya gelişmeye devam..

Vasat boş adamları da dinlemeyin ben dinlemem bir lafına bakarım bir de hayatına bakarım aklıma yatarsa kullanırım fikrini bu kadar basit…

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!