İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Öfke sebebini bulma ve kontrol altına alma meselesi…

Normal de ben iş yerimde tek başıma çalışıyorum bir kaç gündür kendi makinam arızalandığı için ortada takılıyorum angarya işler yapıyorum tezgah da diğer elemanlarla beraber çalışıyoruz dolayısıyla can sıkıntısından akşama kadar sohbet muhabbet ediyoruz çalışırken Konu siyaset ekonomiye geliyor öyle saçma yorumlar düşünceler var ki sinirleniyorum ama hep neden sinirlendiğimi düşünüyordum uzun zamandır.

Aslında karşı tarafın suçu yok cahil bilmiyor konuyu ama benim sinirlenmemem lazım ben de neden sinirlendiğimi çözmem lazım diye düşünürken şunu düşündüm ben onca zaman yılların gece okumaların araştırmaların birikimlerin sonucunda bu düşünceye ulaşıyorum ama karşımda ki tek bir cümle de benden açıklama bekleyince saçma sapan düşünceye cevap verme düşüncesi beni öfkelendiriyor.

Baştan anlatmaya kalksam saatler sürecek en baştan başlamam lazım çünkü anlama kapasitesi düşük arkadaşların bu durumda da bende öfke patlaması oluşuyor nasıl böyle salak salak düşünür diye sinirleniyorum.

Artık bunu kabul etmem gerektiğini anlıyorum çünkü ben onca bilgiyi Tek bir cümlede nasıl anlatayım itiraz edildiğin de daha da sinirleniyorum ben dünyanın yuvarlak olduğunu ispatlamaya çalışırken karşımda kinin düz olduğunu iddia eden bir zihin yapısı ile tartışma için de olduğumu düşünün O yüzden artık kabullenip nefesimi tüketmemem ve akıl sağlığımı korumam gerektiğine karar verdim nasılsa anlamayacaklar kendini de yorma Gariban.. Ekhonomi cohh eyi de hep gılıçdaroglii doları yükseltiyii.

Makaraya devam başka türlü çekilmez bu hayat..

2 Yorum

  1. İlyas K. İlyas K. 4 Şubat 2022

    Yemin ediyorum aynı benim çevremdekiler 🙂 böyle insanlara hiç bir açıklama yapma gereği duymuyorum çünkü sadece şikayet ediyorlar başkalarını suçluyorlar… Jendimdalgama bakıp hayatımı ve geleceğimi daha güzel nasıl yapabileceğimi düşünüyorum.. Sonrada Her köyün kendi bacağından asılır diyorum.. İlyas Sen kendini kurtar oğlum diyorum 😅👏👏👏 güzel yaI olmuş tebrik ve teşekkürler ediyorum Gariban abim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!