İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yatırımcılar neden yatırım yapar?

Yatırımcılar neden yatırım yapar?

Para göz oldukları için mi?

Yoksa namerde muhtaç olmadan onurlu bir hayat yaşamak için mi?

Benim çalıştığım şirket tam bir kaybedenler kulübü %70 i emekli yaş ortalaması 45 – 50 dir en yaşlımız 68 yaşında dükkan da yatıp kalkıyor ihtiyar çünkü emekli maaşı yetmiyor..

Evi kira torunlarına para yolluyor onunla sohbet ediyorum diyorum şimdi ki aklın olsa ne yapardın? Yatırım yapardım diyor..

Birde 51 yaşında olan var bir tane yeni emekli oldu emekli olunca hayali şuydu daha çalışmayacağım emekli maaşını aldığı gibi kredi çekti 30 bin lira borçlarını ödedi şimdi emekli maaşı bankaya çalışıyor..

Ve bu adam günlük yaşıyor çoluk çocuğu sefil kendisi alkol almadan duramaz günlük 200 TL kazanırsa onu akşam yer ertesi sabah sigara alacak parası kalmaz cebinde..

Ondan bundan para koparmaya çalışır param yok diye sızlanır yardım ister.. Bana da çok kızar yaşamayı bilmiyormuşum para harcamıyor muşum..

35 yıldır altılı ganyan oynar, bütün jokeyleri, atları, gazi koşullarının tarihini sor anlatsın sana..

O’na diyorum altılıya yorduğun kafayı 35 yıl önce borsaya yorsaydın şimdi milyarder olmuştun kafası da zehir gibi çalışıyor ama başka türlü çalışıyor..

Başka 50 yaşında bir tane daha var o da 2 yıldır diyordu emekliliğime şu kadar kaldı diye 2 yıl boyunca şafak saydı daha gelmeyeceğim çalışma işi bitti artık dedi..

1800 TL maaş bağlandı..

2 ay tatil yaptı geldi şimdi benim le birlikte mesaiye kalıyor her akşam.

Oğlu üniversiteye gidiyor çünkü para yetmiyor…

Yaşıtlarım da var kafaları çalışmıyor onlar da ganyan, iddia, peşinde alkol peşinde gördükçe halime şükrediyorum..

Biz yatırımcılar onurlu bir hayat için yatırım yapıyoruz, ilerde çoluğumuz çocuğumuzun yanında başımız dik dursun diye..

İlk yorum yapan siz olun

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!