İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kurt ve kalın ense meselesi..

Kurda, “neden boynun (ensen) kalın?” demişler; “işimi kendim görürüm de ondan” demiş

Anlamı; İşini başkasına inanmayarak kendisi gören kimse üzülmez; rahat eder. Çünkü insan kendi işini yürekten benimser ve sağlam yapar. İnsanın yaptığı iş kalıcı olur sürekli kazanç getirir. Sürekli kazanç getiren bir işte insana her zaman güç verir.

Ben kimseye güvenmem Babama bile yıllarca kafamı şişirdi ev alalım ev alalım diye o zamanlar peşinatım yoktu kredi çeksem o zaman ki maaşımın 2 katı taksit ödemem gerekecekti babama kalsa ben onu 2 sene de kapatırım sen al derdi geçmişte bir tane adam akıllı borcunu düzenli ödediğini görmedim varsa parası öder ödememezlik yapmaz ama yoksa da umursamaz yok ne yapayım der

Bende onu bildiğim için başıma kalacak yıllarca çilesini çekerim diye girmedim ne zaman ki kendim ödeyebileceğime inandım o zaman girdim şimdi geçmişe dönüp baktığımda

Ne kadar haklı olduğumu görüyorum..

Spor hayatımda da aynıydı ben kendim öğrendim, araştırdım, okudum kendi kendime hoca olmuştum çok keyifliydi kendi kendime program yazmak çok ta başarılı hale gelmiştim..

Borsa’ya gelince Borsa’da da kimse bu işi Annesinin karnında öğrenmedi ya dedim

Bir yolu vardır kendim araştırdım baya bilgi öğrendim hemde bedava.

Ben kimseye sormayı sevmem.

“Hocam bu hisse ne olur?”, “Buradan alınır mı?” diye.

Hayatta yazmadım, yazmam.

Görüşünü dinlerim, okurum benim kendim bir fikrim oluşur.

Nasıl analiz yaptığına bakarım eğitim videoları izlerim

Kendi işimi kendim görürüm doğru olanı da bu..

İş yerimde bile şirketin hesaplama sistemine güvenmem kendim tutarım çalışma saatlerimi gelir bana sorarlar doğru yapmış mıyız diye şirkette benden başka böyle manyak yok ay sonu herkes sızlanıyor para eksik diye ben çıkarır koyarım not defterimi ortaya eksik kalanı alırım. ..

İlk yorum yapan siz olun

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    error: İçerik korunmaktadır !!